Intézményünk

Az Angyalkert Óvoda két telephelyen egymástól három buszmegállónyi távolságra két épületben helyezkedik el. Nyolc vegyes életkorú csoport  áll rendelkezésre a gyermekek fogadására.
Székhely: 4029 Debrecen, Ótemető utca 9.
Telephely: 4033 Debrecen, Bányai Júlia utca 10.
kep1

Székhely

Az Angyalkert Óvoda székhelye kertes házak és a bérházak határán helyezkedik el. Az épület a város egyik legrégebbi óvodája.  Környezetét tekintve forgalmas helyen áll, több busszal is megközelíthető. Az épület mögött helyezkedik el a fás, csendes udvar. A négy csoportban 100 gyermek számára van férőhely.
banyai ovi

Telephely

Az Angyalkert Óvoda telephelye a Bányai Júlia utcában műemlék jellegű épület szép, csendes környezetben, sok örökzölddel körülvéve fogadja a hozzá tartozó és vágyó gyerekeket, többnyire kertes házakban lakó családoktól. A négy csoportba 108 gyermeknek biztosított a férőhely, a csoportszobák mérete eltérő.

Bemutatkozik az óvodánk

Óvodánk a közoktatási rendszer szakmailag önálló nevelési intézménye, a családi nevelés kiegészítője, kötelezően a gyermek harmadik életévétől az iskolába lépésig biztosítja az óvodás korú gyermek fejlődésének és nevelésének optimális feltételeit.
Intézményünk 1997 augusztusa óta két telephelyen Alapító Okirat szerint 9 csoporttal, jelenleg 8 csoporttal működő óvoda, a székhelyen 4 csoport műkődik.
Mindkét óvoda megközelíthetősége igen jó.
Óvodai programunk szerint a nevelés kiemelt feladatai az egészséges életmód szemléletének alakítása, érzelmi, erkölcsi nevelés, anyanyelvi-értelmi fejlesztés egy biztonságot nyújtó, élménygazdag, gyermekbarát környezetben. Lehetőségeink szerint igyekszünk tevékenységeink nagy részét természetes környezetben, óvodán kívüli helyszínen szervezni. A Székhely pedagógusai ünnepek, jeles napok alkalmával a Déri Múzeum, Modem, Agóra foglalkozásaira viszik el a gyerekeket, illetve  kirándulást szerveznek a Nagyerdőre, a Békás tóhoz. Petőfi Emlékkönyvtár közelsége miatt lehetőség nyílik a gyakori könyvtárlátogatásra.  A Bányai Telephely adottságait figyelembe véve rendszeresen részt veszünk a DEMKI Csapókerti Közösségi Ház, a közeli Liget tér gyermekbarát programjain. Mindkét óvoda rendszeres látogatója a Vojtina Bábszínház előadásainak. Célunk a környezettudatos magatartás megalapozása, értekeink megőrzése, a gyermekek harmonikus fejlődésének biztosítása, tudatos, tervszerű egyéni képességfejlesztéssel. Nevelő-oktató munkánk során figyelembe vesszük a gyermekek életkori és egyéni sajátosságait, változó testi, lelki szükségleteit. A differenciált fejlesztés életkor szerint vegyes összetételű csoportjainkban valósul meg, szorosan együttműködve a szülőkkel. Utazó logopédus, fejlesztő pedagógus, hitoktató heti rendszerességgel segíti helyben szakmai munkánkat mindkét telephelyen.

A Székhely Kincses Kultúróvoda, Zöld Óvoda, Madárbarát Óvoda, Boldog Óvoda címekkel rendelkezik.

Telephely Zöld Óvoda, Madárbarát Óvoda címekkel rendelkezik.

Hitvallásunk:
“Hozzon a gyermeknek mindenki, amit tud: zenét, mesét, örömet. De hogy mit fogad el, azt bízzuk rá. Csak az a lelki táplálék válik javára, amit maga is kíván.”
( Kodály Zoltán )