Maci csoport

A Maci csoportunkban szeretettejes, derűs légkörben biztosítjuk az óvodás korú gyermekek számára a legfontosabb tevékenységet: a szabad játékot.
Célunk az, hogy a gyermekek szívesen jöjjenek az óvodába és jól érezzék magukat a társaik között, továbbá olyan játékokat játszhassanak, melyek során fejlődnek, szociális és értelmi képességeik.
Szokás-, szabályrendszerünk kialakításánál fontosnak tartjuk, hogy tudjanak egymással együttműködni, alkalmazkodni a társas élethez, fejlődjön problémamegoldó képességük és ezáltal váljanak napról-napra ügyesebbé, önállóvá.
A tevékenységbe  ágyazott  tanulásra nagy hangsúlyt fektetünk. A gyermekek számára játékos, színes, komplex  tevékenységeket szervezünk melyek során tapasztalatszerzés során bővülnek ismereteik.
Mindennapjainkban során a tevékenységek az alábbi területek köré szerveződnek:
- énekes játék, gyermektánc
- verselés, mesélés
- kézműves foglalkozások
- környezeti nevelés
- mozgás,
Az egészséges életmód alakítása kiemelt fontosságú csoportunk  életében. Sok időt töltünk az udvaron, a jó levegőn.
Nagy hangsúlyt fektetünk az egészséges táplálkozás jelentőségének tudatosítására.
Felhívjuk a gyermekeink figyelmét szűkebb és tágabb környezetünk szépségeire, alakítjuk környezettudatos szemléletüket.

Bátori-Katona Éva

Budainé Cselényi Judit