Katica grafika

Vuk csoport

A VUK csoportba járó gyermekek örömmel jönnek óvodába, szívesen játszanak együtt, barátságosak egymással és a felnőttekkel egyaránt. Nagy hangsúlyt fektetünk az érzelmi nevelésre, hogy a gyermekek elfogadóak legyenek a társaikkal. A gyermekek tapasztalatszerzésének gazdag teret biztosítunk, változatos és sokféle tevékenységeket kínálunk számukra. Fontos, hogy ismereteiket, tapasztalásaikat közös élményeken keresztül szerezzék meg, formálva környezettudatos magatartásukat, megalapozva az egészséges életmód szokásait. Fontosnak tartjuk, hogy a gyermekek szeretetteljes és vidám légkörben nevelkedjenek. Nélkülözhetetlen a szülőkkel való bizalom kialakítása, egymás támogatása a gyermekek harmonikus személyiségfejlesztése érdekében. Kedvelt tevékenységeink közé tartozik a festés, énekesjátékok, mesehallgatás, mozgásos játékok, drámajátékok, séta, barkácsolás. A szabadjáték előtérbe helyezése mellett kiemelten figyelünk arra, hogy minden gyermek sokszínű, játékos és változatos tevékenységeken keresztül szerezzen tapasztalatokat. A fokozatosság elvét mindig szem előtt tartjuk. Saját készítésű játékokkal színesítjük játékkészleteinket, melyek az aktuális témákhoz, fejlesztési célokhoz igazodnak.

Makainé Kepics Fruzsina

Szabó Mirjam