Maci grafika

Katica csoport

Csoportunk osztatlan, vegyes életkorú gyermekek közössége. Járnak hozzánk kis Katicák és iskolába készülők is. A hozzánk érkezőket szeretetteljes, nyugodt, családias légkör fogadja. Gyermekeinkre jellemző az egymás iránti tisztelet és elfogadás. Célunk, hogy szeretettel, megértő pedagógusi attitűddel megkönnyítsük számukra az óvodai életbe való beilleszkedést. Gyermekeink játékos tevékenységek keretében, cselekvésbe ágyazottan jutnak új ismeretekhez Tanulunk az évszakokról, állatokról, természetről, az őket körülvevő világról. Kerti munka során az óvoda udvarán található veteményest, magaságyásokat a gyerekekkel együtt gondozzuk. A séták, a kirándulások lehetőséget adnak a természet, a környezet megszerettetésére, tapasztalatok útján az ok-okozati összefüggések megláttatására, az évszakok változásainak megfigyelésére. Zöld jeles napokhoz, néphagyományokhoz, nemzeti ünnepekhez kapcsolódó tematikus napokat, témaheteket, óvodán kívüli programokat szervezünk egész évben. Kincses Kultúróvoda pedagógusaiként fontos feladatunk, hogy a ránk bízott gyermekek ízlését formáljuk, megismertessük velük a minőségi, értékes kortárs- és népművészetet. Csoportunk tárgyi felszereltsége gazdag, változatos, minden korosztály talál magának megfelelő játékeszközt, adottak a nyugodt játék feltételei, az érdeklődést felkeltő képességfejlesztő játékszerek. Tudatosan olyan eszközökkel bővítjük a játéktárunkat, melyek alkalmasak a tevékenykedő, differenciált, egyéni fejlesztésre. Nagy hangsúlyt fektetünk az egészséges életmód kialakítására. Hetente, több alkalommal gyümölcsöt vagy zöldséget, a friss levegőn minden nap mozgást biztosítunk számukra. A szülőkkel szoros, együttműködésre alapuló kapcsolatot alakítottunk ki, lehetőségük van betekinteni mindennapjainkba, az óvoda életébe.

Bakosné Kovács Krisztina

Váradiné Hock Szilvia