Süni csoport

A Süni csoportban dolgozó óvodapedagógusok és dajka összehangolt munkájának eredményeként csoportunkba járó 3-7 éves életkorú gyermekek meleg, családias, vidám és elfogadó légkörben élhetik óvodás napjaikat. Tiszteletben tartjuk a gyermek személyiségét, építünk ötleteikre, a mindennapos beszélgetőkörök alkalmával meghallgatjuk véleményüket, élményeiket.
Csoportunkban esztétikus, barátságos környezet, életkoruknak megfelelő játék- és fejlesztőeszközök várják a gyermekeket, melyek egy részét mi magunk a gyermekekkel közösen készítjük természetes anyagokból.
Óvodai tevékenységeinket minden esetben áthatja a játékosság, legyen az mozgás, verselés, mesélés, ének, dalosjáték, ábrázolótevékenység, vagy környezeti nevelés, matematikai tapasztalatszerzés. Építünk a gyermekek kíváncsiságára, kreativitására, tudásvágyára és biztosítjuk számukra a megtapasztalás lehetőségét a komplex tevékenységek során képességeik fejlesztése érdekében.
Nagy figyelmet fordítunk a közösségépítésre, a gyermek szociális képességeinek fejlesztésére, ebben segítségünkre vannak még csoporthagyományaink, közös ünnepek, világnapok, jeles napok.
Az egészséges életmódra nevelés mindennapjaink szerves része. A mindennapos mozgás, egészséges táplálkozás fontosságának korai tudatosítása elengedhetetlen a gyermekek mentális és testi egészségének alakulásához. Ennek érdekében korcsolyázni is visszük az arra jelentkező gyermekeket.
„Zöld óvoda” vagyunk, nevelésünk fontos eleme a gyermekek környezettudatos szemléltének alakítása. Magaságyást művelünk, komposztálunk, kerti munkát végzünk és színes közös tevékenységekkel  köszöntjük környezetvédelmi jeles napjainkat

Nagyné Bán Andrea

Vass Krisztina