Katica csoport

A Katica csoport szeretetteljes, meleg attitűddel,  játékos, sokszínű tevékenységekkel, egyéni bánásmód alkalmazásával, példamutatással, sok dicsérettel, differenciált fejlesztéssel fogadja a közénk   érkező gyermekeket.
Célunk, hogy mihamarabb megismerjük a gyerekeket, kialakuljon a bizalmi kapcsolaton alapuló elfogadás, valamint egyénre szabott képességfejlesztéssel, jól kommunikáló, kiegyensúlyozott, környezetében jól eligazodó gyermekek nevelése, akik gondolataikat, élményeiket bátran elmondják.
Fontosnak tartjuk a szülőkkel való együttműködést, jó kapcsolat kialakítására törekszünk.
Napirendünk rugalmas, de törekszünk az állandóságra, ami erősíti a gyerekek biztonság- érzetét.
Mindennap lehetőséget biztosítunk kreatív tevékenységekre. Énekléssel, mesével, verseléssel, kézműveskedéssel színesítjük a tevékenységek palettáját.
Napirendünkben kiemelt helyet foglal a mindennapos mozgás a szabad levegőn. Csoportunk szellemiségében meghatározó az egészséges életmódra nevelés, illetve a környezettudatos életmód megalapozása. Óvodánk elnyerte a “Zöld Óvoda” címet.
Csoportunkban nagyon népszerű  külön program a korcsolya, sokan járnak hittanra, valamint a Vojtina Bábszínházba.

Burainé Bertók Anikó

Veres Mariann