Pillangó csoport

Nagyon fontos számunkra az érzelmi biztonságot segítő, nyugodt, empatikus légkör megteremtése a mindennapok során. Óvodapedagógusként megfigyeljük a gyermekek spontán játékát, meghallgatjuk aktuális élményeiket, ötleteiket, érzéseiket, javaslataikat, élményalapú tapasztalataikat felhasználjuk a tanulás-tanítás tervezésekor. A fokozatosság elvét mindig szem előtt tartjuk. Saját készítésű játékokkal színesítjük játékkészleteinket, melyek az aktuális témákhoz, fejlesztési célokhoz igazodnak. A környezettudatosság, fenntarthatóság, egészséges életmód fontosságára nevelés kiemelt feladatunk csoporton belül is. A drámajátékokat szívesen alkalmazzuk a csoportban. Valamilyen képességterületen kiemelkedő, tehetségígéretes gyermekeket ösztönözzük kreativitásuk kibontakoztatására.

Bagdi Zita

Szimáné Fazokán Éva